محل تبلیغات شما

به نام قدرت مطلقالله

آری بعد از سختیهابایید گشایشی باشد و این از ویژگیهای جهان است برای انسانهایی که اراده می کنند تاکاری در دنیای خود بکنند .

خداوندسرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنها خود سرنوشت خود را تغییر دهند.

راستی چرا بسیاری ازانسانها هیچ حرکتی نمی کنند تا کیفیت زندگی خود را بهتر کنند چرا بسیاری ازانسانها در تله گرفتاریهای زندگی گرفتارند و هر روز درگیر روزمر گیهای زندگی میشوند. البته پاره ای از انسانها هم در مسیر زندگی به گونه ای دیگر عمل می کنند وبه دنیایی از موفقیتها می رسند.

اصولا فاصله بینموفقیتها و شکستها :فاصله بین "غفلت" و "هشیاری" انسانها است.پاره ای از انسانها در دنیای از غفلت زندگی می کنند و هرگز زندگی خود را موردارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار نمی دهند . نمی دانند که کیستند و چه می کنند .فرصتها را نمی بینند ثروتهای جهان را حس نمی کنند در تله گرفتاریهای زندگی گیر میکنند و اسیر روزمره گیها می شوند و هرگز زندگی خود را طراحی نمی کنند.

همواره شکایت می کنندو از نابسامانیها سخن می گویند . این چنین انسانهایی ویژگیهای عجیبی دارند هموارهبه بدبختیها و ناکامیهای زندگی می اندیشند و به نابسامانیها چشم می دوزند . مرتبامی گویند "چرا"؟؟ چرا وضع خراب است ؛ چرا قیمتها همه گران است ،چراخداوند با من لج است و هیچ کاری را برای من درست نمی کند، چرا کسی مرا دوست ندارد، چرا در هیچ کار موفق نیستم، چرا هر چه بلا در دنیا هست به سر من می آید ، چرا منمرتب مریض می شوم، چرا من همیشه ضرر می کنم ، چرا من بد شانس هستم .

ناصرخسرو می فرماید:

تو چوناختر خویش را می کنی بد    مدار از فلک چشم، نیک اختری را

وما اینجا  می گوییم " کیفیت زندگی تو را نوع سوالاتیتعیین می کند که تو از خود می کنی ، آری ، دنیای زیبای انسانها ی موفق در راستایهشیاری آنها شکل می گیرد.

انسانهایی که دردنیایی از خودهشیاری زندگی می کنند هر لحظه توجه دارند که چه می کنند . مرتب ازخود سوال می کنند که من کیستم، کجا هستم؟ و چه می کنم؟ یک انسان هشیار و موفق مرتببه ارزیابی زندگی خود می پردازد . همواره روی زیباییهای زندگیش تمرکز می کند.

یکی از دلایل کامیابییک انسان موفق این است که بجای واژه اعتراض آمیز "چرا" از واژه نعمتآفرین " چگونه" استفاده می کند. مرتب در دنیایی از رضایت و شکر می گوید: چگونه می توانم کیفیت ذندگیم را عالی تر کنم؟ چگونه می توانم در انجام این کارموفق شوم ؟ چگونه می توانم به سلامت کامل برسم؟ چگونه می توانم ارتباطی زیباتربرقرار کنم ؟ چگونه است که خداوند این گونه مرا دوست دارد ؟ چگونه می توانم شانس خود را بهتر کنم ؟ چگونه ، چگونه ، وچگونه ؟؟

آری واژه اعتراض آمیز "چرا" درهای رحمت خدا رابه روی انسان می بندد و  واژه راه گشای"چگونه" تمام درهای رحمت خدای رحمان را به روی  انسان باز می کند . واژه چرا به منزله کفر استکه نعمت را از کف بیرون می کند و واژه چگونه به مثابه شکر است که نعمت را افزون میکند.

<منظور ما از واژهچرا با معنی آعتراض آمیز بوده و معنی دیگر چرا : بعمنای کشف مجهولات که آن چرا مورد بحث ما نیست >

برگرفته از کتابتکنولوژی فکر : دکتر علیرضا آزمندیان

گزارش لژیون سیگار به استادی آقا سعید چنگانیان مورخ ۹۸/۷/۳۰

اخبار 60درجه:جشن تولد

خلاصه سی دی مجاز از آقای امین دژاکام

زندگی ,نمی ,، ,انسانها ,کند ,واژه ,می کنند ,خود را ,می کند ,می توانم ,چگونه می

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Cathy's page isisnyhi خرید شماره مجازی تلگرام (فعال شده) سایت دانلود و استخراج ارز دیجیتال رایگان بدون هزینه و سرمایه بیت کوین و اتریوم استخراج کن میلیونر شو woolderslingco barsautrypen daycreakenis Tony's notes gloomgeeliper وبسایت رسمی روستای دولتخانه