محل تبلیغات شما
                                                 به نام قدرت مطلق الله

در بحث جهانبینی گفته می شود که باید با مصالح جهانبینی آشنا شد که صور پنهان ما می باشند که در این وادی به عقل اشاره می نماید. نفس و خواسته های آن ، ذهن و تصاویر آن هم می باشند.

علما بر این اعتقادند که یک عالم اصغر و یک عالم اکبر وجود دارد که عالم اکبر جهانی است که همه ما در آن وجود داریم و عالم اصغر خود انسان است. در وادی می خوانیم که بر این شهر وجودی و عالم اصغر فرماندهی حکمرانی می کند به نام عقل که هر خواسته ای که نفس ما دارد باید توسط عقل تایید شده تا اجرا شود و حکم آخر توسط عقل صادر می شود و شناخت این قضیه برای ما بسیار مهم می باشد.

همه ما مراحل تفکر را می دانیم که خیلی از تصاویر و خاطرات در ذهن ما می آید که ذهن ما برای اجرای آن شروع به تجزیه و تحلیل آنها می نماید ، آن ها را رد کرده یا قبول می نماییم و در انتها برای انجام آن حکم صادر می نماییم که این حکم توسط عقل صادر می شود. شناخت عقل برای ما بسیار مهم می باشد.

در وادی اشاره شده به خورشید و به صورتی می تواند تمثیل خداوند باشد ، جهان ما با خورشید فرمان گرفته ، بیدار شده و می خوابد و حرکت می نماید. راجع به عقل گفته می شود که فرایزدی داشته و نشان از خداوند دارد. حال تمام موجودات دارای عقل بوده و تفاوتی با هم نمی کنند البته در حد و اندازه خودشان ، تنها انسان است که می تواند بازده عقل را تغییر دهد و از پایین ترین تا بالاترین مرتبه. همه ما می خواهیم خیلی از اتفاقات برایمان بیفتد و خواسته هایی داریم ، می خواهیم شو شود برایمان رخ دهد ، می خواهیم اعتیاد را درمان کنیم و این امر صورت پذیرد. در جهان پس از مرگ گفته می شود شو شود خلق الساعه است ولی در جهان ما مراحل دارد یعنی باید یکسری مراحل صورت گیرد ، یعنی اگر بخواهم به درمان اعتیاد برسم و به فرمان عقل در درمان اعتیاد برسم باید مراحلی را طی نمایم و در طی این مراحل باید به فرمان عقل خود گوش فرا دهم.

اولین فرمان که به انسان می رسد فرمان عقل است که ما آن را نادیده می گیریم و اکثر مواقع ضرر آن را هم می خوریم. جمله ای در ابتدای این وادی جمله ای وجود دارد "در ادامه تکامل مانند ماشین تابع خود است و روح با لطافت منحصر به فرد خود با اراده عقل راهبری می شود" عقل برای تکامل و رشد خود دائما با خود درگیر است ولی روح جنسی از علم دارد و با اراده عقل راهبری می شود. خداوند می فرماید بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را. ما فقط از خداوند می خواهیم . تابلو روح ما جنس علم دارد و ما باید از روی آن بخوانیم یا عقل ما توان این را بیابد تا از آن استفاده نماید تا مطلبی که خواسته ایم را از آن برداشت نکنیم مطلب جدیدی به ما داده نمی شود. این مسئله بسیار مهم است که ما خواسته های خود را دانسته بخواهیم ، اگر خواسته ای را می خواهیم برای اجابت آن باید به فرمان عقل برسیم ، باید در جهت آن حرکت نمود و اگر خواسته ای را به انتها نرسانیم خواسته ای دیگر برای ما اجابت نمی شود.

در انتها استاد سردار در مطلبی می فرماید : تو می توانی همه آنچه که است با نیروی عقل خویش تبدیل به بهترین کنی.

این یک واقعیت است نیروی عقل بسیار قدرتمند است ، هر آنچیزی که هست. ما وقتی در کنگره به فرمان عقل می رسیم در مورد موادمخدر ، وقتی در جایگاه خود می نشینیم می گوییم خدا رو شکر که به اعتیاد مبتلا شدم. چرا ؟ چون مشکلات ، رنج ها و سختی های اعتیاد را رد کرده و این مشکلات ما را قوی تر کرده و ما را به فرمان عقل نزدیک تر نموده است. ما می توانیم این کار ار نماییم و قطعا اجابت خواهد شد در صورتی که هوشیار باشیم در تمام مراحل زندگی.

من هم خوشحالم با محیط و گروهی آشنا شدم که در هیچ کجا مثل آن را ندیده ام. جهانبینی استاد امین دژاکام 44 صفحه است ولی این اطلاعات را هیچ کجا نمی توانید بیابید. در هر زمینه که بخواهید می توانید حرکت کرده و به فرمان عقل برسید اما خواسته بسیار مهم می باشد ، اینکه چقدر خواست دارید و چقدر در جهت این خواسته تلاش نمایید.

اگر قرار است به فرمان عقل برسید که البته در وادی هم اشاره شده است ، باید تزکیه و پالایش شوید ، باید تمیز شد. باید روی خود کار کرد و بهای سنگینی پرداخت تا به فرمان عقل رسید. من فقط یک راه برای به تزکیه و پالایش یافتم که خدمت است ، اینکه چه اندازه توانستم در این زمینه حرکت نمایم به عقل و میزان دانایی من بازمی گردد. چقدر توانسته ام تزکیه و پالایش شوم ؟ که این مطلب را هر شخص خود می داند. من فکر می کنم که هدف همه انسان ها این است. مال داشتم و همسر خوب داشتن خوب است اما شرط لازم و کافی نیست چون ما همه اینها را گذاشته و می رویم. عقل و خواسته های خود را می توانیم ببریم. عقل خود را می توانیم با خود ببریم و این مسئله در وادی اشاره شده است. مغز اپراتوری برای عقل است که بسیار قدرتمند و توانا می باشد ولی چیزی که راهبری می کند عقل است.

بستر و خاک وجود دارد ، خواست ما بسیار مهم است که بتوانیم در فضای کنگره رشد نماییم و امیدوارم همگی بتوانیم از این فضا استفاده نماییم.

نویسنده:هادی علیزاده لژیون ۱۱وپنجم ویلیام وایت

گزارش لژیون سیگار به استادی آقا سعید چنگانیان مورخ ۹۸/۷/۳۰

اخبار 60درجه:جشن تولد

خلاصه سی دی مجاز از آقای امین دژاکام

عقل ,  ,، ,فرمان ,خواسته ,وادی ,    ,فرمان عقل ,به فرمان ,می شود ,است که

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

روستای پیرهادیان شهر دهق موسسه آموزش عالی چاوش روستای لامان الموت مهدویت، نقد شیخیه و بهائیت ★My Little Pony★ فیتنس کار یک انسان، یک حیوان کتابخانه عمومی آیت الله هاشمی قمبوان تور جزایر سامویی تایلند